Blog

#

7 najważniejszych wskazówek dotyczących organizacji przyjęcia koktajlowego

  • 11 czerwca 2022

Przyjęcie koktajlowe to świetny moment, aby nawiązać kontakt z przyjaciółmi, rodziną i osobami, z którymi nie miało się kontaktu przez dłuższy czas. Przyjęcia z napojami mieszanymi to idealny sposób na poznanie się i spędzenie miło czasu. Dyskusje toczą się wartko, a poszczególne osoby świetnie się ze sobą dogadują. Niezależnie od tego, czy chodzi o nadrobienie zaległości w kontaktach ze starymi kompanami, zaangażowanie partnerów biznesowych czy spotkanie z przyjaciółmi, przyjęcie koktajlowe spełni swoje zadanie. W tym artykule omówimy siedem wskazówek dotyczących organizacji przyjęcia koktajlowego.

  1. Wybierz odpowiednie miejsce

Przyjęcia koktajlowego nie można zorganizować byle gdzie. Miejsce musi odzwierciedlać rodzaj imprezy, czyli przyjęcie koktajlowe. Najbardziej odpowiednim miejscem na przyjęcie koktajlowe jest część barowa restauracji, ponieważ ma ona najlepszą oprawę dla tego rodzaju imprezy. Znajdują się tam niezbędne szklanki, mieszanki, składniki, miejsca siedzące, oświetlenie i motyw przewodni, który najlepiej pasuje do przyjęcia koktajlowego. W ten sposób nie musisz się trudzić chodzeniem w górę i w dół w poszukiwaniu odpowiednich składników i miksera.

  1. Trzymaj się jednego charakterystycznego koktajlu

Mimo że na przyjęciu koktajlowym podaje się wiele napojów, dobrze jest trzymać się jednego charakterystycznego koktajlu. Możesz nawet nadać mu specjalną nazwę, a pomysł na sposób mieszania powinien być wyjątkowy. Inspiracją może być to, o co chodzi w uroczystości. Warto też rozważyć zmniejszenie zawartości alkoholu w koktajlu, aby był on odpowiedni dla gości z upośledzeniem alkoholowym. Napój mieszany nie musi być głównym alkoholem na spotkaniu, ale ograniczenie alternatywnych trunków do piwa jasnego i wina jest idealnym sposobem na kontrolowanie kosztów.

  1. Ogranicz godziny otwarcia baru

Otwarty bar pozwala gościom wypić tyle drinków, ile chcą w ciągu całej nocy. Oznacza to, że będą spożywać dużo alkoholu. Jeśli Twój budżet nie jest wystarczająco duży, aby zaspokoić taką ilość alkoholu, ogranicz liczbę godzin otwarcia baru, aby ograniczyć jego spożycie. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę pieniędzy, jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem.

  1. Korzystaj z darmowej lub taniej siły roboczej

Nikt nie chciałby zaoszczędzić kilku dolarów, jeśli chodzi o organizację przyjęcia koktajlowego. Chcesz mieć jak najwięcej pieniędzy, aby zrobić wrażenie na swoich gościach. Oznacza to, że wszystko, co pomoże Ci zaoszczędzić tak bardzo potrzebne pieniądze, jest jak najbardziej wskazane. Jeśli wynajęcie personelu obsługującego nie wchodzi w grę, skorzystaj z pomocy rodziny i przyjaciół, aby obsłużyć gości. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na zakup większej ilości alkoholu i jedzenia.

  1. Kupuj alkohol w dużych ilościach

Czy możesz sobie wyobrazić, że w środku nocy, gdy przyjęcie koktajlowe jest w szczytowym momencie, kończy się alkohol? To może być dość kłopotliwe i nie chciałbyś tego doświadczyć. Aby uniknąć tego stresu i zakłopotania, kupuj alkohol w dużych ilościach i odpowiednio wcześnie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się niższymi cenami w sklepach monopolowych. Nawet jeśli to zrobisz, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę gusta i preferencje swoich gości, tak abyś mógł przygotować się z wyprzedzeniem. Zazwyczaj każdy gość otrzymuje po trzy porcje każdego rodzaju trunku.

  1. Zadbaj o odpowiednią ilość jedzenia

Choć przyjęcie koktajlowe to przede wszystkim drinki, ważne jest, aby zadbać o odpowiednią ilość jedzenia, aby goście nie pili tylko na pusty żołądek. Jedzenie może zepsuć lub zepsuć przyjęcie, dlatego należy zadbać o to, aby było go pod dostatkiem. Nie musisz się nad tym zbytnio zastanawiać, ponieważ proste potrawy, takie jak klopsiki, frytki czy smażone ogórki kiszone, doskonale się sprawdzą.

  1. Zatrudnij firmę cateringową

Nie chcesz przecież spędzić reszty wieczoru na przygotowywaniu jedzenia i napojów oraz podawaniu ich gościom, zamiast cieszyć się czasem spędzonym z nimi. Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, nie da się samemu zorganizować przyjęcia. Będziesz potrzebował pomocnej dłoni do obsługi gości, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozmowy i cieszyć się imprezą z przyjaciółmi. W związku z tym wynajęcie firmy cateringowej jest bardzo rozsądne.

Jak widać w tym artykule, możesz zorganizować niesamowite przyjęcie koktajlowe, jeśli tylko zastosujesz się do wyżej wymienionych wskazówek. Jedynym minusem robienia wszystkiego samemu jest to, że może się skończyć na tym, że nie będziesz się dobrze bawić na własnym przyjęciu, ponieważ będziesz zbyt zajęty. Dlatego warto zatrudnić profesjonalną firmę cateringową, która pomoże Ci w organizacji.