Dieta

#

DIETY ZAWODZĄ. OTO DLACZEGO

  • 5 października 2021

Styczeń to czas w roku, kiedy ludzie często ulegają pokusie stosowania tych szalonych, nierealistycznych diet, które są obecne w mediach na każdym kroku i często są popierane przez znane osobistości, co czyni je jeszcze bardziej kuszącymi do naśladowania. 

Przemysł dietetyczny zarabia miliony funtów i są one bankowości na diecie nieudanej, aby utrzymać przemysł dzieje. Szaleństwo? Tak.  Etyczny? NIE! 

W krótkim okresie, jeśli po prostu spojrzeć na numer na skali, że może działać - ale, tutaj jest rzecz ..........this początkowy dramatyczny spadek wagi jest w dół do utraty płynów.  To nie jest sprytny sposób, aby spróbować stracić tkanki tłuszczowej, jak metabolizm spowalnia i produkujesz więcej hormonu głodu (grelina) i mniej leptyny (hormon, który reguluje przechowywania tłuszczu), jak organizm próbuje radzić sobie z mniej kalorii. 

Te szalone diety są często nudne, ponieważ twoje wybory żywnościowe są mocno ograniczone. Po niektórych szybkiej utraty wagi początkowo, te diety nie są trwałe, jak będzie skończyć się umieszczenie wagi z powrotem na, a często więcej. Przygotowują cię one na porażkę i rozczarowanie. FAKT. 

Więc jak te diety wpływają na Ciebie zarówno fizycznie jak i psychicznie?

Zostawiają cię uczucie....miserable, niedożywiony, grumpy, zmęczony, słaby, nieszczęśliwy, sfrustrowany nawet depresji i może spowodować bezsenność, słaba koncentracja..... 

Te diety są drastyczne pozostawiając mniej energii i słabe zdrowie mózgu. Diety te są często bardzo ubogie w kalorie i niezbędne tłuszcze, a ponieważ twój mózg może używać tylko glukozy jako źródła energii, twoja koncentracja i zdrowie mózgu będzie cierpieć, jak również narażając się na ryzyko rozwoju niedoborów żywieniowych. 

Na co te diety nie zwracają uwagi. 

Diety te nie rozwiązują żadnych problemów emocjonalnych i mentalnych, które możesz mieć. Kwestie pewności siebie. Problemów z wizerunkiem ciała.  Nie nauczą cię, jak dobrze się odżywiać na dłuższą metę. Nakarmią twoją duszę. Sprawiają, że czujesz się szczęśliwa. 


Dlatego chcę, abyś w styczniu tego roku pomyślał o swoim zdrowiu inaczej. 

Zamiast zaprzeczać pomyśl o tym, jakie dobre jedzenie możesz włożyć do swojego ciała. 

Zrób to pozytywnie i skup się na tym, co możesz mieć, a nie na tym, czego nie możesz

Zdrowa dieta to spojrzenie na szerszy obraz i długoterminowe zdrowie. 

Tak, styczeń jest okazją do zastanowienia się nad tym, co chcielibyśmy, aby było inaczej. Ale, to także naprawdę potężny miesiąc roku dla nowych początków i okazja dla Ciebie, aby spojrzeć na swoje zdrowie pozytywnie. 

W kwestii osobistej 

W przeszłości zmagałam się z moją wagą, obrazem ciała i brakiem poczucia własnej wartości. Teraz jestem w zdrowym, szczęśliwym miejscu i z pasją pomagam ludziom czuć się dobrze we własnym ciele od środka. 

Czy chcesz zresetować swoje zdrowie? 

Więc, dlaczego nie dołączysz do mnie w moim programie 'RESET your health', który rozpocznie się w marcu?

Jeśli potrzebujesz inspiracji, motywacji i wsparcia, to może być dokładnie to, czego szukasz. 

Członkowie mojego programu RESET uwielbiają plany posiłków, listy zakupów i pyszne przepisy, a także otrzymują tak wiele wsparcia i motywacji od siebie nawzajem. Jak również otrzymują wiele porad, wskazówek i filmów ode mnie w zamkniętej grupie. 

RESET ma na celu pomóc zapracowanym ludziom w osiągnięciu zdrowia. 


Pamiętaj - chodzi o równowagę. Konsekwencja. Napędzanie organizmu dobrymi rzeczami.