Ile kilometrów potrzeba, aby spalić 1 kalorię

Czy wiesz, że potrzeba 1 kilometra (km), aby spalić 1 kalorię? Tak jest, dobrze słyszałeś, ale co to znaczy? W końcu chcemy wiedzieć, ile kilometrów potrzeba, aby spalić jedną kalorię.

Zacznijmy od początku, czym jest kaloria? Kaloria to jednostka miary energii, która jest równa kilokalorii (Kcal) lub kcal.

Jeśli więc chcesz wiedzieć, jaka jest równoważna liczba kalorii, które możesz spalić idąc 1 kilometr, to możesz po prostu pomnożyć 1 kilometr przez 9,81 (jest to średnia prędkość 1 kilometra na całym świecie).

Oznacza to, że spalisz 0,991 kilokalorii (kcal) na kilometr. Nie jest to takie proste jak myślisz, bo jeśli będziesz szedł z wolniejszą prędkością, to zużyje mniej kalorii.

Tak więc, jeśli jesteś biegaczem, to będziesz musiał pomnożyć średnią prędkość przez 9,81, a jeśli jesteś rowerzystą, to będzie to 5,95 razy.

Przykładowo, jeśli przebiegniesz kilometr z prędkością 6 km/h, wówczas zużyje on 0,991 Kcal. Jeśli jesteś biegaczem, wtedy spalisz około 25 kalorii, a jeśli jesteś rowerzystą, wtedy spalisz około 75 kalorii.

Teraz możesz myśleć, że to za mało kalorii do spalenia, ale w rzeczywistości jest to więcej niż wystarczająco.

Na przykład, jeśli jesteś biegaczem i biegniesz przez 45 minut, wtedy spalisz około 50 do 60 kalorii. Jeśli jesteś rowerzystą, spalisz około 100 do 120 kalorii.

Dlatego następnym razem, gdy będziesz chciał pobiegać, biegnij przez pół godziny zamiast przez jedną minutę. Jeśli chcesz jeździć na rowerze, to na krótką przejażdżkę musisz przeznaczyć co najmniej godzinę.

Ponadto zawsze jesteśmy otoczeni przez żywność, która jest wypełniona pustymi kaloriami, więc najlepszym sposobem na schudnięcie jest jedzenie mniej i więcej ruchu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “How Much Kilometer Does It Take To Burn 1 Calorie”. Wiem, że możesz myśleć, że to nie jest wystarczająca ilość kalorii do spalenia na dzień, ale tak jest, to wystarczy.