7 najlepszych ćwiczeń rozciągających po bieganiu

Bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń, które wykonuje każdy, ale jestem pewien, że nie wszyscy z Was wiedzą jak je prawidłowo wykonywać. Jest kilka rzeczy, które musisz rozważyć przed bieganiem, jak rozciąganie, chodzenie itp.

Najważniejszą kwestią, na której musisz się skupić jest to, że jeśli jesteś początkującym biegaczem to powinieneś wykonywać bieganie z krótkimi interwałami, ponieważ im dłużej biegasz, tym bardziej organizm się męczy.

Bieganie jest podstawowym ćwiczeniem, które pomoże Ci usprawnić Twoje ciało, a także pomoże Ci zmniejszyć napięcie mięśni, ale są pewne ćwiczenia, które można wykonywać po bieganiu. Jeśli jesteś początkujący to musisz wykonywać te odcinki, ale doświadczeni biegacze nie będą musieli wykonywać tych ćwiczeń rozciągających.

1. Hamstring Stretch (rozciąganie strun)

Jest to bardzo ważne ćwiczenie, które musisz wykonać po bieganiu. Jeśli zrobiłeś bieganie, to hamstring jest najbardziej dotkniętą częścią ciała. Hamstringi będą sztywne, jeśli nie będziesz regularnie wykonywać tych ćwiczeń rozciągających.

Zacznij od pozycji kucającej, a następnie podnieś lewą nogę i trzymaj ją nad głową. Powoli podnoś ją w kierunku górnej części ciała. Kiedy dotknie głowy, trzymaj ją tam przez 15 sekund. Następnie powoli opuść ją i powtórz tę samą procedurę dla prawej nogi.

2. Rozciąganie mięśnia pośladkowego wielkiego (Gluteus Maximus)

Jeśli jesteś biegaczem to doświadczysz ciasnoty w gluteus maximus, który jest mięśniem biodrowym. Aby go rozluźnić, należy wykonać gluteus maximus stretch. Zacznij od pozycji stojącej i powoli zginaj kolana i rozciągaj lewą stronę ciała. Powtórz tę samą procedurę dla prawej strony.

3. Side Lying Quadriceps Stretch

Jeśli jesteś biegaczem, to musisz wykonać side lying quadriceps stretch. Aby to zrobić, połóż się na podłodze i umieść prawą stopę na górze lewej. Powoli przesuń nogę w prawo i utrzymaj ją w tej pozycji przez 15 sekund. Powoli przenieś ją z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz ten sam proces dla drugiej strony.

4. Rozciąganie kolan do klatki piersiowej

Jest to najczęstsze rozciąganie kolan, ale jeśli jesteś początkujący, to możesz wykonać je w inny sposób.

Aby wykonać to rozciąganie kolan, zacznij od pozycji stojącej i umieść jedną stopę za drugą, a ramiona trzymaj wzdłuż ciała. Powoli zginaj kolana i wyciągnij ręce w kierunku głowy. Wytrzymaj przez 20 sekund. Następnie powoli zwolnij i powtórz ten sam proces dla drugiej nogi.

Wnioski:

To jest najlepsze 7 ćwiczeń rozciągających dla biegaczy. Wykonując te ćwiczenia rozciągające regularnie, uzyskasz elastyczne ciało, a także uzyskasz stonowane ciało. Te ćwiczenia rozciągające są bardzo łatwe do wykonania i możesz je wykonywać w swoim domu.