Jak gotować soczewicę i robić zdrowe zupy

Soczewica jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych, a także jednym z najbardziej pożywnych warzyw dostępnych na rynku. Soczewica jest niskokaloryczna, bogata w białko i jest świetnym źródłem żelaza, fosforu i magnezu. Zawierają dużo błonnika i są dobrym źródłem wapnia i witamin z grupy B.

Istnieją dwa rodzaje soczewicy, czerwona i zielona. Czerwona soczewica jest łatwa do ugotowania, a zielona wymaga dłuższego gotowania. Ale jest kilka odmian soczewicy, w tym dzielona, brązowa, żółta i czerwona nerka.

Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących gotowania soczewicy:

1. Jak gotować soczewicę?

Soczewica powinna być namoczona w wodzie przez co najmniej sześć godzin przed jej ugotowaniem. Usuń nadmiar wody, a następnie gotuj je przez 15 do 20 minut. Do soczewicy można dodać sól i cukier do smaku.

2. Jak długo gotować soczewicę?

Potrzeba od 40 minut do 1 godziny, aby soczewica się ugotowała.

3. Gotowanie soczewicy z kurczakiem

Podstawowym sposobem gotowania soczewicy jest moczenie jej przez 6 do 8 godzin, a następnie gotowanie przez 15 do 20 minut. Możesz dodać mięso z kurczaka do soczewicy, aby zrobić zupę.

4. Gotowanie soczewicy z warzywami

Gotuj soczewicę z dowolnymi warzywami do wyboru, a następnie dodaj pomidory.

5. Gotowanie soczewicy z ziemniakami

Dodaj do soczewicy ziemniaki, a następnie gotuj ją przez 15 do 20 minut.

6. Jak zrobić curry z soczewicą

Namocz soczewicę przez 8 do 10 godzin, a następnie dodaj do niej cebulę, imbir, czosnek i kminek w proszku. Dodaj posiekane pomidory i saute, aż soczewica się ugotuje.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre z najważniejszych wskazówek dotyczących gotowania soczewicy. Musisz spróbować ich przynajmniej raz w życiu i jestem pewna, że będziesz cieszyć się ich gotowaniem. Możesz również zrobić pyszne dania z soczewicy w domu.