Syrop z dyni do kawy

Na całym świecie są miliony ludzi, którzy lubią poranną filiżankę kawy. Większość ludzi uważa, że kawa zawiera wiele szkodliwych składników i nie jest dobra dla zdrowia. Prawda jest jednak taka, że istnieje wiele korzyści z picia kawy. Jeśli jesteś również fanem kawy to jestem pewien, że pokochasz ten post.

Kawa służy nie tylko do relaksu i zabawy, ale także ma pewne korzyści zdrowotne. Musisz mieć codzienną filiżankę kawy, aby utrzymać swoje ciało i zachować zdrowie.

Jest to znany fakt, że kofeina w kawie pomaga w zwiększeniu tempa metabolizmu. Kiedy masz filiżankę kawy przed pójściem do łóżka, wtedy dostaniesz dobry sen i czuć się świeżo przez cały dzień.

Innym powodem jest to, że kawa zwiększy swój poziom energii. Pomoże Ci pozostać przytomnym przez dłuższe godziny i nie sprawi, że będziesz senny w dowolnym momencie.

Więc jeśli nie lubisz pić herbaty i kawy, to możesz spróbować tego niesamowitego przepisu. Jest to syrop z dyni do kawy i myślę, że będzie kochany przez wszystkich. Sprawdźmy składniki tego przepisu.

Składniki:

1 filiżanka ugotowanej i przetartej dyni

2 łyżki cukru

½ szklanki śmietanki

¼ szklanki mleka

1 łyżka ekstraktu z wanilii

1 łyżka cynamonu w proszku

¼ łyżeczki gałki muszkatołowej w proszku

½ łyżeczki imbiru w proszku

szczypta kardamonu w proszku

Instrukcje:

Przede wszystkim ugotuj i rozgnieć dynię, a następnie dodaj do niej wszystkie składniki. Możesz również użyć dyni z puszki, ale upewnij się, że jest w płynnej formie.

Po zagotowaniu mieszanki, trzymaj płomień na niskim poziomie i gotuj przez 2 do 3 godzin.

Pozwól mu ostygnąć, a następnie przefiltruj mieszaninę za pomocą sita.

Teraz przechowuj tę mieszaninę w szczelnym pojemniku i przechowuj ją w lodówce do 6 miesięcy.

Wnioski:

Jeśli chcesz nadać orzeźwiający smak swojej kawie, to możesz spróbować tego syropu z dyni do kawy. Jest to naprawdę łatwe do wykonania i smakuje wyśmienicie.